valevino

o nas

Chcesz wiedzieć skąd pomysł na ValeVino?

Chodź przedstawimy Ci naszą wizję i opowiemy jak to wszystko się zaczęło.

Wino to nasza pasja! Poznaj nas bliżej!

wino O Nas

Jak to się zaczęło ...

Od lat wspólnie tworzyliśmy wina domowe na własne potrzeby, początkowo bazując na recepturach przekazanych od starszych pokoleń. Robiły one furorę na każdym spotkaniu ze znajomymi, nie wspominając już o tym w jak wyjątkowy sposób były one traktowane przez każdą osobę, którą decydowaliśmy się obdarowywać przy nadarzających się okazjach. Legendy głoszą, że niektórzy do tej pory posiadają kilka wczesnych egzemplarzy na swoich domowych półkach….

Bohaterska Historia

Będąc któregoś razu na wyjeździe po wyczerpaniu naszych zapasów, staraliśmy się znaleźć miejsce, w którym moglibyśmy zakupić domowe wino, gdyż stwierdziliśmy, iż większość win w markecie smakuje tak samo i w większości nawet wyglądają podobnie. Zrezygnowani poszukiwaniami wróciliśmy do miejsca, w którym spaliśmy. Przy kolacji dosiedli się do nas właściciele przybytku w którym nocowaliśmy, zaczęliśmy z Nimi rozmowę z której wywiązało się, iż właściciel Pan Janek również jest ogromnym pasjonatem win, a co ważniejsze również wyrabia swoje produkty. Pan Janek dosłownie „spadł nam z nieba”, oczywiście poprosiliśmy go o możliwość degustacji na co z uśmiechem na ustach powiedział, że inaczej sobie tego nie wyobraża. Po chwili przyniósł butelkę wina o pięknej ciemno czerwonej barwie. Po nalaniu do kieliszka aromat wypełnił całe pomieszczenie, okazało się, że jest to wino z czarnej porzeczki o niesamowitym smaku. Pan Janek stał się naszym bohaterem.

Happyend

Po powrocie do domu stwierdziliśmy, że nie ma na mapie Polski miejsca, w którym wino jest podawane w prosty, domowy sposób, bo w końcu w prostocie zaklęte jest piękno. Wspólnie stwierdziliśmy, że chcemy stworzyć miejsce, w którym każdy poczuje się tak jak my w tamten magiczny wieczór, a nasza marka stanie się bohaterem dla naszych klientów tak jak Pan Janek dla nas …

pasja przodków

Wszystko zaczęło się w naszym domu rodzinnym, a mianowicie podczas corocznej pomocy dziadkom w nastawianiu zbiorów przeróżnych owoców. Jak to starsi ludzie również nasi dziadkowie nauczeni z domu, że nic nie może się zmarnować i każdy dar natury należy w jakiś sposób przechować na przyszłość, co roku nastawiali wina o przeróżnych smakach i nietuzikowych połączeniach owocowych. Różnorakie smaki wytwarzanych w domowych warunkach win co chwilę przyciągały rzeszę zaciekawionych sąsiadów. Z tego co obserwowaliśmy każdy z osobna nie mógł się doczekać, aż wino dojrzeje, aby w końcu móc skonsumować ten przepyszny trunek. Z biegiem czasu ta pasja przeszła na nas i sami zaczęliśmy eksperymentować i ulepszać receptury dziadków, tak aby osiągnąć perfekcję smaku i wyglądu. 

rozlewnia win owocowych

Z biegiem czasu i coraz większym zainteresowaniem naszych znajomych i osób trzecich stwierdziliśmy, że ciężko na mapie Polski znaleźć miejsce gdzie zwykły szary człowiek może skosztować tych niesamowitych trunków. Postanowiliśmy, że wspólnie stworzymy miejsce gdzie każdy znajdzie coś dla siebie i z chęcią będzie do nas wracał po więcej wrażeń. W wyniku naszych badań wyszło na jaw, że 70% osób kojarzy wina owocowe jedynie z tanimi „jabolami” z czasów młodości. Dlatego jesteśmy tu właśnie po to, aby zmienić to podejście! Chcemy pokazać naszym klientom jak wiele niesamowitych doznań ich ominęło. Jesteśmy po to, aby zmieniać utarte schematy i wyznaczać nowe ścieżki w konsumpcji jakże tych wspaniałych tradycyjnych trunków. Wyrusz z nami w tą niesamowitą podróż szlakiem smaku i wysublimowanych wrażeń.

Jesteś Znudzony/-a Rutyną?

Jeżeli tak to przyjdź do nas i skosztuj smaków za które Twoje kubeczki smakowe Ci podziękują. Oferujemy: Różne smaki grzanych win owocowych oraz miodów. Świeżo butelkowane wina oraz miody w rozmaitych smakach, a co najważniejsze to wszystko dzieje się na Twoich oczach w przyjaznej i wyjątkowej atmosferze. 

Przyjdź i przekonaj się osobiście jak może smakować prawdziwe wino w różnych wariantach stworzone w 100% z naturalnych składników o najwyższej jakości. Będziemy zaszczyceni Twoją obecnością.

nie bój się ...

chodź do środka

valevino

Valniemy Vinko?

Zapraszamy tutaj

Valniemy Vinko?

Zapraszamy tutaj

ODWIEDŹ TAKŻE NASZE SOCIALE